VBA w Excelu
Tworzenie makr

 

Prowadzący:
Krystian Brożek

Przeszkolone osoby

199+

Ocena szkolenia

   4.90

Masz pytania? Zadzwoń

+48 533 331 954

Organizatorzy

Program szkolenia

1godz. Wprowadzenie

 • Edytor makr
 • Tworzenie procedur
 • Uruchamianie procedur
 • Rejestrowanie makr

W tej części poznasz ogólne zasady dotyczące tworzenia makr oraz ich rodzaje. Poznasz sposoby uruchamiania makr: szybkie i wygodne podczas tworzenia oraz proste dla użytkownika.

1godz. Stałe i zmienne

 • Typy zmiennych
 • Stałe

Excel ma zaledwie trzy rodzaje przechowywanych informacji, w VBA jest ich więcej. Dowiesz się wszystkiego o rodzaju przechowywanych danych oraz ich wykorzystywaniu w tworzonym makrze.

1godz. Funkcje

 • Własne funkcje
 • Funkcje wbudowane

Mając podstawową wiedzę z Excela, wiesz czym jest funkcja. Często zdarza się, że jakiejś brakuje lub istniejąca funkcja nie spełnia Twoich wymagań. W tej części stworzysz własne funkcje, które będziesz mógł wykorzystywać w arkuszu i innych tworzonych markach.

1godz. Podstawowe operacje

 • Wprowadzanie i odczyt danych z komórki
 • Podstawowe operacje na komórkach
 • Operacje na skoroszycie i arkuszach

Odczytasz i wstawisz nowe wartości do komórek oraz pokolorujesz je, tworząc ładny, przejrzysty dokument. Zobaczysz jak zmienić czcionkę, kolor tekstu i ustawić pogrubienie. Dodasz również nowy arkusz i zmienisz mu nazwę, oczywiście wszystko w makrze, czyli będziesz mógł korzystać z tego wielokrotnie, bez żmudnego klikania.

2godz. Instrukcje warunkowe

 • Instrukcja warunkowa IF
 • Instrukcja SWITCH CASE

Funkcja JEŻELI często sprawia problemy. Aby napisać złożony warunek trzeba nie lada się natrudzić, a co gorsza bardzo łatwo popełnić błąd. W VBA jest to znacznie prostsze i bardzo przejrzyste. Poznasz wszystkie rodzaje warunków i z łatwością będziesz mógł przenieść skomplikowaną logikę z arkusza i zamknąć je w znacznie wygodniejszym makrze. W tej części szkolenia zaczniemy też tworzyć bardziej rozbudowane makra, które będziesz mógł wykorzystać później w pracy.

2godz. Pętle

 • Pętla FOR
 • Pętla WHILE

Jedną z najważniejszych cech komputera jest ułatwienie wykonywania powtarzalnych czynności. W tej części poznasz pętle i nauczysz się automatyzować wielokrotne powtarzanie tych samych czynności. Od teraz praca w Excelu przestanie być żmudna i nudna.

Termin i cena

Miejsce Ilość miejsc Data  
Wrocław,
pl. Solny 15
10 miejsc 10 stycznia 2020
piątek 9:00-17:00
Zdobądź miejsce
Trenerzy
Krystian Brożek

Krystian Brożek

Programista backend i baz danych, pasjonat nowoczesnych technologii. Jest trenerem, bo bardzo lubi dzielić się swoją wiedzą. Swoją przygodę z branżą IT rozpoczął od współpracy z Apple i Bankiem Zachodnim WBK. Obecnie pracuję przy projektach dla dużych spółek transportowych oraz związanych ze szkolnictwem.
Od kilku lat jest trenerem umiejętności technicznych – uczy praktycznego wykorzystania różnych technologii oraz oprogramowania. Dużo czasu spędza w narzędziach od Microsoft (platforma .NET, MSSQL, Windows Server i inne). Posiada liczne certyfikaty m.in. Microsoft (SQL Server i ISTQB).
Po pracy ratuje świat przed siłami Diablo i gra na gitarze oraz instrumentach klawiszowych.

Przeszkoliliśmy już ponad 1000 osób

  review rating 5  Duża dawka praktycznej wiedzy. Wszystko tłumaczone w sposób bardzo profesjonalny oraz dopasowany do każdego kursanta. Materiały bardzo przejrzyste, dodatkowo po kursie otrzymujemy wiele przydatnych materiałów i zadań. Atmosfera podczas kursu bardzo przyjemna. Prowadzący cierpliwy i z dobrym poczuciem humoru. Serdecznie polecam!

  thumb Katarzyna Skrzypczak
  9/14/2019

  review rating 5  Pan Krystian jest nauczycielem, który prowadząc zajęcia, starał się nas nie tylko uczyć, ale przede wszystkim nauczyć Programowania Baz Danych. Bardzo zależało mu na zrozumieniu przekazywanych treści i jestem pewien, że w stu procentach osiągnął sukces, o czym świadczą wypowiedzi kursantów podczas rozwiązywania różnych zadań. Mam 61 lat i szczerze mówiąc, miałem pewne obawy, czy dam radę, ale dzięki Panu Krystianowi i jego indywidualnemu podejściu do każdego z nas SQL stał się znacznie łatwiejszy. Wiedza, cierpliwość i zaangażowanie na zajęciach Pana Krystiana są godne szacunku i podziwu, jest to Guru SQL-a w Polsce i za granicą. Po kursie otrzymaliśmy dużo materiałów do pracy w domu, także teraz siedzę i ćwiczę to, czego się nauczyłem na kursie, co sprawia mi ogromną radość, ponieważ wszystko się udaje. Moim marzeniem jest przystąpienie do drugiej części kursu dla zaawansowanych i ukończenie go z sukcesem. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy co do rozpoczęcia tego kursu, to wyrzućcie je do kosza i bierzcie przykład ze mnie, a na pewno nie będziecie tego żałować. Andrzej Zych Nowy Staw k/Malborka

  thumb Andrzej Zych
  9/10/2019

  review rating 5  Bardzo polecam! Szkolenia prowadzone w przyjemnej atmosferze. Wiedza podawana w przystępnej formie, nawet dla totalnych laików. Dużo ćwiczeń praktycznych, pozwalających lepiej przyswoić wiedze.

  thumb Anna Brożyna
  4/22/2019

  review rating 5  Szkolenie z SQLa wspominam bardzo dobrze:) Pan Krystian świetnie potrafi przekazywać wiedzę a na dodatek ma ogromne pokłady cierpliwości. Polecam!

  thumb Magdalena v
  2/08/2019

  review rating 5  Byłam uczestniczką kilku webinarów, które prowadził Krystian. Jestem bardzo zadowolona. W krótkim czasie dowiedziałam się wielu przydatnych informacji na temat języka SQL. Programowanie NIE nie jest dla niego wiedzą tajemną, dostępną dla nielicznych. Krystian jest bardzo dobrym nauczycielem - tłumaczy i przekazuje informacje w prosty, zrozumiały sposób. Podpowiedział mi jak rozpocząć naukę, jakie książki warto kupić i czego można spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej. Z ogromna satysfakcja polecam Krystiana wszystkim osobom i firmom, które poszukują fachowca w dziedzinie programowania.

  thumb Magdalena Kwiatkowska
  1/06/2019

  review rating 5  Chciałbym na starcie napisać o podejściu Krystiana (u Niego odbyłem kurs). Jako instruktor/nauczyciel ma bardzo ludzkie podejście. Jest bardzo cierpliwy (oj tak) i przykłada wszelką uwagę na swojego kursanta. Uczyłem się od zera. Totalnego. Przedstawił mi wszystkie podstawy tak klarownie, że nie zdawałem sobie sprawy, że świat programowania nie jest taki trudny. Jestem bardzo zadowolony ze szkolenia. Gdybym miał ponownie wybierać, to wybrałbym znowu Geek-on'a 🙂

  thumb Sebastian Wojciechowski
  9/28/2018
Lokalizacja
Najczęściej zadawane pytania
Gdzie odbędzie się szkolenie?

Szkolenie odbędzie się we Wrocławiu na pl. Solnym 15 w Idea Place

Co muszę mieć zainstalowane na komputerze?

Do szkolenia potrzebny jest Excel w wersji 2007 lub wyższej (najlepiej 2016/2019)

Co muszę ze sobą zabrać na szkolenie?

Na szkolenie potrzebujesz zabrać ze sobą komputer z zainstalowanym Excelem w wersji 2007 lub nowszej (najlepiej 2016/2019)

Kontakt

Imię i nazwisko

Adres email

Numer telefonu

Temat

Twoje pytanie

GeekON Krystian Brożek
pl. Solny 15
50-062 Wrocław
NIP: 912 182 73 87