VBA w Excelu
Tworzenie makr

 

Prowadzący:
Krystian Brożek

Przeszkolone osoby

199+

Ocena szkolenia

   4.90

Masz pytania? Zadzwoń

+48 533 331 954

Organizatorzy

Program szkolenia

1godz. Wprowadzenie

 • Edytor makr
 • Tworzenie procedur
 • Uruchamianie procedur
 • Rejestrowanie makr

W tej części poznasz ogólne zasady dotyczące tworzenia makr oraz ich rodzaje. Poznasz sposoby uruchamiania makr: szybkie i wygodne podczas tworzenia oraz proste dla użytkownika.

1godz. Stałe i zmienne

 • Typy zmiennych
 • Stałe

Excel ma zaledwie trzy rodzaje przechowywanych informacji, w VBA jest ich więcej. Dowiesz się wszystkiego o rodzaju przechowywanych danych oraz ich wykorzystywaniu w tworzonym makrze.

1godz. Funkcje

 • Własne funkcje
 • Funkcje wbudowane

Mając podstawową wiedzę z Excela, wiesz czym jest funkcja. Często zdarza się, że jakiejś brakuje lub istniejąca funkcja nie spełnia Twoich wymagań. W tej części stworzysz własne funkcje, które będziesz mógł wykorzystywać w arkuszu i innych tworzonych markach.

1godz. Podstawowe operacje

 • Wprowadzanie i odczyt danych z komórki
 • Podstawowe operacje na komórkach
 • Operacje na skoroszycie i arkuszach

Odczytasz i wstawisz nowe wartości do komórek oraz pokolorujesz je, tworząc ładny, przejrzysty dokument. Zobaczysz jak zmienić czcionkę, kolor tekstu i ustawić pogrubienie. Dodasz również nowy arkusz i zmienisz mu nazwę, oczywiście wszystko w makrze, czyli będziesz mógł korzystać z tego wielokrotnie, bez żmudnego klikania.

2godz. Instrukcje warunkowe

 • Instrukcja warunkowa IF
 • Instrukcja SWITCH CASE

Funkcja JEŻELI często sprawia problemy. Aby napisać złożony warunek trzeba nie lada się natrudzić, a co gorsza bardzo łatwo popełnić błąd. W VBA jest to znacznie prostsze i bardzo przejrzyste. Poznasz wszystkie rodzaje warunków i z łatwością będziesz mógł przenieść skomplikowaną logikę z arkusza i zamknąć je w znacznie wygodniejszym makrze. W tej części szkolenia zaczniemy też tworzyć bardziej rozbudowane makra, które będziesz mógł wykorzystać później w pracy.

2godz. Pętle

 • Pętla FOR
 • Pętla WHILE

Jedną z najważniejszych cech komputera jest ułatwienie wykonywania powtarzalnych czynności. W tej części poznasz pętle i nauczysz się automatyzować wielokrotne powtarzanie tych samych czynności. Od teraz praca w Excelu przestanie być żmudna i nudna.

Termin i cena

Miejsce Ilość miejsc Data  
Wrocław,
pl. Solny 15
10 miejsc 10 stycznia 2020
piątek 9:00-17:00
Zdobądź miejsce
Trenerzy
Krystian Brożek

Krystian Brożek

Programista backend i baz danych, pasjonat nowoczesnych technologii. Jest trenerem, bo bardzo lubi dzielić się swoją wiedzą. Swoją przygodę z branżą IT rozpoczął od współpracy z Apple i Bankiem Zachodnim WBK. Obecnie pracuję przy projektach dla dużych spółek transportowych oraz związanych ze szkolnictwem.
Od kilku lat jest trenerem umiejętności technicznych – uczy praktycznego wykorzystania różnych technologii oraz oprogramowania. Dużo czasu spędza w narzędziach od Microsoft (platforma .NET, MSSQL, Windows Server i inne). Posiada liczne certyfikaty m.in. Microsoft (SQL Server i ISTQB).
Po pracy ratuje świat przed siłami Diablo i gra na gitarze oraz instrumentach klawiszowych.

Przeszkoliliśmy już ponad 1000 osób

  5 star review  Pan Krystian to świetny specjalista z zakresu programu SQL, doceniam jego wiedzę oraz stoicki spokój w wyjaśnianiu problematyki.Polecam

  thumb Mateusz Sałek
  4/27/2020

  5 star review  Duża dawka praktycznej wiedzy. Wszystko tłumaczone w sposób bardzo profesjonalny oraz dopasowany do każdego kursanta. Materiały bardzo przejrzyste, dodatkowo po kursie otrzymujemy wiele przydatnych materiałów i zadań. Atmosfera podczas kursu bardzo przyjemna. Prowadzący cierpliwy i z dobrym poczuciem humoru. Serdecznie polecam!

  thumb Katarzyna Skrzypczak
  9/14/2019

  5 star review  Pan Krystian jest nauczycielem, który prowadząc zajęcia, starał się nas nie tylko uczyć, ale przede wszystkim nauczyć Programowania Baz Danych. Bardzo zależało mu na zrozumieniu przekazywanych treści i jestem pewien, że w stu procentach osiągnął sukces, o czym świadczą wypowiedzi kursantów podczas rozwiązywania różnych zadań. Mam 61 lat i szczerze mówiąc, miałem pewne obawy, czy dam radę, ale dzięki Panu Krystianowi i jego indywidualnemu podejściu do każdego z nas SQL stał się znacznie łatwiejszy. Wiedza, cierpliwość i zaangażowanie na zajęciach Pana Krystiana są godne szacunku i podziwu, jest to Guru SQL-a w Polsce i za granicą. Po kursie otrzymaliśmy dużo materiałów do pracy w domu, także teraz siedzę i ćwiczę to, czego się nauczyłem na kursie, co sprawia mi ogromną radość, ponieważ wszystko się udaje. Moim marzeniem jest przystąpienie do drugiej części kursu dla zaawansowanych i ukończenie go z sukcesem. Jeżeli macie jakiekolwiek obawy co do rozpoczęcia tego kursu, to wyrzućcie je do kosza i bierzcie przykład ze mnie, a na pewno nie będziecie tego żałować. Andrzej Zych Nowy Staw k/Malborka

  thumb Andrzej Zych
  9/10/2019

  5 star review  Bardzo polecam! Szkolenia prowadzone w przyjemnej atmosferze. Wiedza podawana w przystępnej formie, nawet dla totalnych laików. Dużo ćwiczeń praktycznych, pozwalających lepiej przyswoić wiedze.

  thumb Anna Brożyna
  4/22/2019

  5 star review  Szkolenie z SQLa wspominam bardzo dobrze:) Pan Krystian świetnie potrafi przekazywać wiedzę a na dodatek ma ogromne pokłady cierpliwości. Polecam!

  thumb Magdalena v
  2/08/2019

  5 star review  Byłam uczestniczką kilku webinarów, które prowadził Krystian. Jestem bardzo zadowolona. W krótkim czasie dowiedziałam się wielu przydatnych informacji na temat języka SQL. Programowanie NIE nie jest dla niego wiedzą tajemną, dostępną dla nielicznych. Krystian jest bardzo dobrym nauczycielem - tłumaczy i przekazuje informacje w prosty, zrozumiały sposób. Podpowiedział mi jak rozpocząć naukę, jakie książki warto kupić i czego można spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej. Z ogromna satysfakcja polecam Krystiana wszystkim osobom i firmom, które poszukują fachowca w dziedzinie programowania.

  thumb Magdalena Kwiatkowska
  1/06/2019
Lokalizacja
Najczęściej zadawane pytania
Gdzie odbędzie się szkolenie?

Szkolenie odbędzie się we Wrocławiu na pl. Solnym 15 w Idea Place

Co muszę mieć zainstalowane na komputerze?

Do szkolenia potrzebny jest Excel w wersji 2007 lub wyższej (najlepiej 2016/2019)

Co muszę ze sobą zabrać na szkolenie?

Na szkolenie potrzebujesz zabrać ze sobą komputer z zainstalowanym Excelem w wersji 2007 lub nowszej (najlepiej 2016/2019)

Kontakt

Imię i nazwisko

Adres email

Numer telefonu

Temat

Twoje pytanie

GeekON Krystian Brożek
pl. Solny 15
50-062 Wrocław
NIP: 912 182 73 87
Podaj email, na który wyślę Ci informacje o wszystkich spotkaniach na żywo

Podaj email, na który wyślę Ci informacje o wszystkich spotkaniach na żywo

 

 

Sukces! Sprawdź teraz swojego maila. Jeśli nie otrzymałeś wiadomości w ciągu 5min napisz na krystian@geek-on.pl