Programowanie baz danych
SQL od podstaw

 

Prowadzący:
Krystian Brożek

Przeszkolone osoby

499+

Ocena szkolenia

   4.87

Masz pytania? Zadzwoń

+48 533 331 954

Organizatorzy

Do czego wykorzystywane są bazy danych?

Każdy większy system informatyczny korzysta z bazy danych. Najbardziej powszechnymi są bazy relacyjne oparte o język SQL, wykorzystywane w ponad 90% przypadków. Spotkasz je w małych firmach, jak również w dużych korporacjach – są pod spodem Facebooka, Twittera, poczty elektronicznej, komunikatora internetowego, programu do faktur, gier, w banku, sklepie, na siłowni i wielu innych miejscach, nawet na tej stronie.
Bazy danych wykorzystuje się nie tylko w branży informatycznej (programiści i testerzy), lecz także w księgowości, różnego rodzaju analityce, finansach i bankowości, geoinformatyce, transporcie, logistyce, rozrywce i wielu innych branżach.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu z SQLa?

Niezależnie od tego, czy miałeś styczność z bazami danych, programowaniem lub jakimkolwiek technicznym zagadnieniem informatycznym, nauczymy Cię bezproblemowo poruszać się w relacyjnych bazach danych i tworzyć zapytania w oparciu o język SQL. Na szkoleniu dowiesz się wszystkiego co najważniejsze o pobieraniu danych z bazy. Poznasz również zasady tworzenia czytelnego i wydajnego kodu.

Po tym szkoleniu wielu naszych kursantów znalazło nową pracę, dostało awans lub zdało egzamin na studiach z wysokim wynikiem. Nauczyliśmy tych, którzy przyszli bez wcześniejszej styczności z IT i chcieli postawić swój pierwszy krok oraz osoby z doświadczeniem, chcące uzupełnić swoją wiedzę.

konkretne umiejętności

Efektywnie wykorzystujemy czas. Przekazujemy wiedzę w sposób zrozumiały i od podstaw.

 

indywidualne podejście

Specjalizujemy się w nauczaniu osób początkujących. Dbamy, by każdy z kursantów nauczył się, jak najwięcej podczas zajęć.

 

wsparcie kursantów

Zależy nam na naszych kursantach. Zarówno podczas zajęć, jak i po ich zakończeniu służymy pomocą i wsparciem.

 

wyższe kwalifikacje

Przygotujemy Cię w taki sposób, byś z łatwością poradził sobie podczas rozmowy kwalifikacyjnej i z nowymi wyzwaniami w pracy.

 

Program szkolenia

9:00 – 9:30 Relacyjne bazy danych

 • Pojęcie relacji
 • Tabela, wiersz, kolumna
 • Klucz główny, klucz obcy, powiązania między tabelami

Jedyna część teoretyczna. Dowiesz się w niej wszystkich podstawowych pojęć dotyczących baz danych. Pozwoli to na łatwiejsze zrozumienie mechanizmów działających w bazach relacyjnych.

9:30 – 10:00 Obsługa SQL Server Management Studio

 • Zapoznanie się ze strukturą aplikacji
 • Tworzenie i przywracanie backupu

Poznasz podstawowe narzędzie dostarczane przez firmę Microsoft do zarządzania bazami danych. Zobaczysz, jaka jest struktura bazy danych, wygenerujesz diagram relacji obrazujący projekt bazy danych. Napiszesz swoje pierwsze zapytanie i poznasz kilka przydatnych funkcji podczas tworzenia zapytań. W drugiej części stworzysz kopię bezpieczeństwa oraz dowiesz się, dlaczego one są potrzebne.

10:00 – 10:30 Język SQL – pobieranie danych

 • Konstrukcja zapytania
 • Pobieranie danych

Poznasz konstrukcję zapytania, z czego się składa i na jakie elementy w szczególności należy zwrócić uwagę. Dowiesz się jak pobrać dane z bazy i wynik ograniczyć do określonych kolumn. Stworzysz również pierwsze zapytanie z wykorzystaniem funkcji i dowiesz się o ich podstawowych właściwościach. Zobaczysz również różnice między różnymi silnikami SQLa oraz jak sobie z nimi poradzić.

10:30 – 11:30 Język SQL – filtrowanie i sortowanie danych

 • Filtrowanie danych
 • Zaawansowane filtrowanie danych
 • Znaki wieloznaczne
 • Sortowanie danych

W tej części dowiesz się, jak filtrować dane. Wyciągniesz z bazy danych interesujące Cię informacje. Znaki wieloznaczne pomogą Ci ograniczyć wyniki nawet, gdy nie wiesz jakie konkretne wartości znajdują się w tabeli. Na koniec posortujesz dane wg. różnych kryteriów i nauczysz się ograniczać wyniki do wybranej ilości (np. 3 najtańsze produkty).

11:30 – 13:00 Język SQL – pola obliczane i funkcje

 • Tworzenie pól obliczanych
 • Modyfikowanie danych za pomocą funkcji
 • Funkcje agregujące

Często w SQLu nie pobiera się danych bezpośrednio z tabel, lecz tworzy się obliczenia na ich podstawie. W tej części dowiesz się jak tworzyć takie pola. Poznasz najbardziej przydatne funkcje skalarne i agregujące oraz zaznajomisz się z ogólnymi zasadami korzystania z funkcji tak, aby żadna nowo poznana nie stanowiła już problemu.

13:00 – 13:45 Przerwa obiadowa

13:45 – 15:00 Język SQL – grupowanie danych

 • Grupowanie danych
 • Filtrowanie grup

Wszystko, co spotkamy w naszym życiu można połączyć z różnymi rzeczami szukając ich cech wspólnych. W bazach danych operacja taka nazywa się grupowaniem danych. Na podstawie takich grup, jesteśmy w stanie obliczać i dostarczać wiele wartościowych danych. Najprostszy przykład, z którym każdy się zetknął to grupowanie dzieci wg. klas i liczenie średniej dla każdej z nich. Podobne i bardziej skomplikowane operacje poznasz w tej części szkolenia, a dodatkowo dowiesz się również jak odfiltrować z wyników interesujące Cię grupy.

15:00 – 16:30 Język SQL – łączenie tabel

 • Rodzaje złączeń
 • Łączenie tabel

Relacyjne bazy danych składają się z wielu tabel. Łączenie ich w jedną całość, by uzyskać wynik jest bardzo ważną umiejętnością. Dowiesz się, jakie są rodzaje złączeń tabel. Cała wiedzę zdobytą w poprzednich częściach szkolenia wykorzystasz przy tworzeniu trudniejszych zapytań. Dzięki tej wiedzy wyciągniesz wartość biznesową z danych składowanych w bazie. Jeśli opanujesz tę część, żadna rozmowa kwalifikacyjna i egzamin z SQLa nie powinny stanowić dla Ciebie problemu.

16:30 – 17:00 Język SQL – zaawansowane konstrukcje języka SQL

 • Operacje na zbiorach
 • Konstrukcja CASE
 • Kolejność wykonywania zapytań

Operacje na zbiorach to zaawansowany element języka SQL pozwalający Ci na łączenie kilku zapytań w jeden wynik. Powodują one m.in. zmianę kolejności wykonywania zapytania. Konstrukcja CASE umożliwi Ci dla każdego wiersza na różne sposoby obliczyć wartości w komórkach. Na koniec dnia, żeby dokładniej zrozumieć działanie silnika bazy danych i logikę budowania zapytań poznasz kolejność wykonywania zapytania. Dzięki temu Twoje zapytania będą dużo lepsze i znacznie ułatwi to ich tworzenie.

Trener

Krystian Brożek

Krystian Brożek

Programista backend i baz danych, pasjonat nowoczesnych technologii. Jest trenerem, bo bardzo lubi dzielić się swoją wiedzą. Swoją przygodę z branżą IT rozpoczął od współpracy z Apple i Bankiem Zachodnim WBK. Obecnie pracuję przy projektach dla dużych spółek transportowych oraz związanych ze szkolnictwem.
Od kilku lat jest trenerem umiejętności technicznych – uczy praktycznego wykorzystania różnych technologii oraz oprogramowania. Dużo czasu spędza w narzędziach od Microsoft (platforma .NET, MSSQL, Windows Server i inne). Posiada liczne certyfikaty m.in. Microsoft (SQL Server i ISTQB).
Po pracy ratuje świat przed siłami Diablo i gra na gitarze oraz instrumentach klawiszowych.

Cena i zapisy

Licytacja zakończona. Dziękujemy wszystkim za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o naszej akcji 🙂 Jeśli się spóźniłeś, a bardzo chcesz nauczyć się SQLa, zaprasznamy na nasze szkoleniafanpage i zachęcamy do śledzenia bloga.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia, materiały szkoleniowe, komputer na czas szkolenia. Przewidziany jest również serwis kawowy i pizza na obiad.

Termin szkolenia

Miasto Adres Data
Wrocław pl. Solny 15 5 stycznia 2018
piątek 9:00-17:00
Przesuń palcem tabelę, by zobaczyć więcej informacji

Z baz danych przeszkoliliśmy już ponad 500 osób

Cześć, jestem Kamila i aktualnie studiuję finanse i rachunkowość na drugim roku oraz pracuję w banku. Przystąpiłam do kursu SQL z jednego powodu. Zainteresował mnie nim mój chłopak Tomek, który studiuje informatykę. Miał trochę kłopotów z zaliczeniem zajęć więc zdecydowałam się na to, aby go wesprzeć nie tylko dobrymi słowami, ale także czynami. I udało mi się to, zmobilizowałam go do dalszego działania! Jeżdżę na różnorodne szkolenia, więc mam porównanie. Mogę potwierdzić, że szkolenie u Krystiana było przeprowadzone w sposób profesjonalny, z humorem i dawką energii. Jeśli chodzi o materiały szkoleniowe, to zaangażowanie firmy było na wysokim poziomie. Ty musiałeś przynieść tylko długopis. Osobiście głównie bazuję na MS EXCEL, więc gdybym miała się dalej dokształcać, to na pewno wybrałabym tę firmę. Polecam wszystkim i każdemu z osobna. Pełna profeska.

Kamila

Cześć, jestem Łukasz i obecnie studiuję informatykę na drugim roku. Zdecydowałem się rozpocząć kurs SQL ponieważ swoją przyszłość chcę prowadzić w kierunku baz danych. Bazy danych poznałem na uczelni, a później indywidualnie uczyłem się w domu. Mimo wszystko czułem się niepewnie i bardzo trudno było mi uzyskać zamierzony efekt. Kolega polecił mi kurs SQLa w GeekON. Szkolenie prowadzone jest w sposób profesjonalny i bardzo ciekawy. Prowadzący dokładnie tłumaczy składnię, a samo szkolenie jest połączone z dużą ilością praktycznych zadań, które są rozwiązywane i analizowane w trakcie kursu. Tam po prostu nie dało się nudzić, a czas płyną bardzo szybko. Obecnie jestem po szkoleniu, z którego jestem bardzo zadowolony. Dowiedziałem się sporo na temat SQL, dzięki czemu poruszam się w nim znacznie lepiej, a zadania w pracy nie sprawiają mi większych problemów. Zdecydowanie polecam!

Łukasz

Na studiach miałem problem z bazami danych. Pomimo usilnych starań nie byłem w stanie przyswoić sobie materiału związanego z SQL’em. Gdy przyszła pora na trzecie podejście do zaliczenia zajęć na studiach, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Usłyszałem o kursie SQL od GeekON i poszedłem na szkolenie. Był to strzał w dziesiątkę. Trener podchodził do tematu bardzo profesjonalnie a ponadto na luzie. Grupa była mała, dzięki czemu Pan Brożek był w stanie wytłumaczyć każdemu materiał bardzo dokładnie, tak żeby wszyscy zrozumieli. Dodatkowo każdy posiadał własne stanowisko, komputer, materiały do pracy. Wystarczyło przynieść długopis i chęci do nauki. Bez problemu przyswoiłem podstawy SQL’a, co pozwoliło mi zaliczyć przedmiot na studiach. Nie żałuje żadnej minuty spędzonej na kursie.

Tomek

Lokalizacja

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie odbędzie się szkolenie?

Szkolenie odbędzie się we Wrocławiu obok Rynku, na pl. Solnym 15 na 2 piętrze.

Co muszę mieć zainstalowane na komputerze?

Komputer z potrzebnym oprogramowaniem będzie już czekał na Ciebie. Nie musisz brać swojego sprzętu ze sobą. Jedyne co potrzebujesz wziąć ze sobą to chęć zdobywania wiedzy.

Co muszę ze sobą zabrać na szkolenie?

Na szkolenie potrzebujesz zabrać ze sobą jedynie chęć do zdobywania wiedzy. Komputer z zainstalowanym oprogramowaniem, materiały szkoleniowe i pozostałe potrzebne rzeczy będą już na Ciebie czekały na miejscu.

Kontakt

Imię i nazwisko

Adres email

Numer telefonu

Temat

Twoje pytanie

GeekON Krystian Brożek
pl. Solny 15
50-062 Wrocław
NIP: 912 182 73 87

Podaj email, na który wyślę Ci informacje o wszystkich spotkaniach na żywo

Podaj email, na który wyślę Ci informacje o wszystkich spotkaniach na żywo

 

 

Sukces! Sprawdź teraz swojego maila. Jeśli nie otrzymałeś wiadomości w ciągu 5min napisz na krystian@geek-on.pl