VBA w Excelu
tworzenie makr

 

Prowadzący:
Krystian Brożek

Przeszkolone osoby

199+

Ocena szkolenia

   4.90

Masz pytania? Zadzwoń

+48 533 331 954

konkretne umiejętności

Efektywnie wykorzystujemy czas. Przekazujemy wiedzę w sposób zrozumiały i od podstaw.

 

indywidualne podejście

Specjalizujemy się w nauczaniu osób początkujących. Dbamy, by każdy z kursantów nauczył się, jak najwięcej podczas zajęć.

 

wsparcie kursantów

Zależy nam na naszych kursantach. Zarówno podczas zajęć, jak i po ich zakończeniu służymy pomocą i wsparciem.

 

wyższe kwalifikacje

Przygotujemy Cię w taki sposób, byś z łatwością poradził sobie podczas rozmowy kwalifikacyjnej i z nowymi wyzwaniami w pracy.

 

Program szkolenia

1,5godz. Wprowadzenie

 • Edytor makr
 • Tworzenie procedur
 • Uruchamianie procedur
 • Rejestrowanie makr

W tej części poznasz ogólne zasady dotyczące tworzenia makr oraz ich rodzaje. Poznasz sposoby uruchamiania makr: szybkie i wygodne podczas tworzenia oraz proste dla użytkownika.

1godz. Stałe i zmienne

 • Typy zmiennych
 • Zasięg zmiennych
 • Stałe

Excel ma zaledwie trzy rodzaje przechowywanych informacji, w VBA jest ich więcej. Dowiesz się wszystkiego o rodzaju przechowywanych danych oraz ich wykorzystywaniu w tworzonym makrze.

1,5godz. Funkcje

 • Własne funkcje
 • Funkcje wbudowane

Mając podstawową wiedzę z Excela, wiesz czym jest funkcja. Często zdarza się, że jakiejś brakuje lub istniejąca funkcja nie spełnia Twoich wymagań. W tej części stworzysz własne funkcje, które będziesz mógł wykorzystywać w arkuszu i innych tworzonych markach.

1,5godz. Podstawowe operacje

 • Wprowadzanie i odczyt danych z komórki
 • Podstawowe operacje na komórkach
 • Operacje na skoroszycie i arkuszach

Odczytasz i wstawisz nowe wartości do komórek oraz pokolorujesz je, tworząc ładny, przejrzysty dokument. Zobaczysz jak zmienić czcionkę, kolor tekstu i ustawić pogrubienie. Dodasz również nowy arkusz i zmienisz mu nazwę, oczywiście wszystko w makrze, czyli będziesz mógł korzystać z tego wielokrotnie, bez żmudnego klikania.

0,5godz. Operatory

 • Arytmetyczne
 • Porównania
 • Podstawy logiki

W tej części poznasz wszystkie potrzebne operatory, aby móc porównywać dane, wykonywać operacje matematyczne i nauczysz się podstaw logiki, co przyda Ci się w następnej części szkolenia.

2godz. Instrukcje warunkowe

 • Instrukcja warunkowa IF
 • Instrukcja SWITCH CASE

Funkcja JEŻELI często sprawia problemy. Aby napisać złożony warunek trzeba nie lada się natrudzić, a co gorsza bardzo łatwo popełnić błąd. W VBA jest to znacznie prostsze i bardzo przejrzyste. Poznasz wszystkie rodzaje warunków i z łatwością będziesz mógł przenieść skomplikowaną logikę z arkusza i zamknąć je w znacznie wygodniejszym makrze. W tej części szkolenia zaczniemy też tworzyć bardziej rozbudowane makra, które będziesz mógł wykorzystać później w pracy.

3godz. Pętle

 • Pętla FOR
 • Pętla WHILE

Jedną z najważniejszych cech komputera jest ułatwienie wykonywania powtarzalnych czynności. W tej części poznasz pętle i nauczysz się automatyzować wielokrotne powtarzanie tych samych czynności. Od teraz praca w Excelu przestanie być żmudna i nudna.

2,5godz. Interakcja z użytkownikiem

 • MessageBox i InputBox
 • Formularze

Dowiesz się jak tworzyć aplikacje w Excelu. To pozwoli znacząco uprościć Twoje arkusze i sprawi, że staną się wygodniejsze w użytkowaniu oraz zwiększą możliwości prezentacji danych.

2,5godz. Zaawansowane elementy VBA

 • Podstawowe operacje na plikach
 • Praca na wielu arkuszach
 • Zdarzenia

Ostatnia część szkolenia. Zobaczysz w jaki sposób można odczytać dane z innego pliku Excela w taki sposób, że użytkownik nawet nie będzie o tym wiedział. Będziesz umiał również edytować i przenosić dane do innych arkuszy. W połączeniu z pozostałą wiedzą, pozwoli to m.in. na automatyczne tworzenie raportów wykorzystujących dane z wielu plików. Dowiesz się również w jaki sposób uruchamiać automatycznie makra podczas jakiegoś zdarzenia, np. podczas otwierania pliku, edycji komórki lub przełączania się między arkuszami.

Trenerzy

Krystian Brożek

Krystian Brożek

Programista backend i baz danych, pasjonat nowoczesnych technologii. Jest trenerem, bo bardzo lubi dzielić się swoją wiedzą. Swoją przygodę z branżą IT rozpoczął od współpracy z Apple i Bankiem Zachodnim WBK. Obecnie pracuję przy projektach dla dużych spółek transportowych oraz związanych ze szkolnictwem.
Od kilku lat jest trenerem umiejętności technicznych – uczy praktycznego wykorzystania różnych technologii oraz oprogramowania. Dużo czasu spędza w narzędziach od Microsoft (platforma .NET, MSSQL, Windows Server i inne). Posiada liczne certyfikaty m.in. Microsoft (SQL Server i ISTQB).
Po pracy ratuje świat przed siłami Diablo i gra na gitarze oraz instrumentach klawiszowych.

Wybierz pakiet idealny dla siebie

Pakiet podstawowy

1099/brutto
 • Kurs VBA z profesjonalnym trenerem
 • Autorskie materiały szkoleniowe
 • Komputer na czas szkolenia
 • Certyfikat ukończenia szkolenia
 • Mentoring po szkoleniu
 • Ponad 30 zadań do samodzielnego wykonania
 • Dostęp do kursu online (wkrótce)
ZAPISZ

Pakiet ekspert

1799/brutto
 • Kurs VBA z profesjonalnym trenerem
 • Autorskie materiały szkoleniowe
 • Komputer na czas szkolenia
 • Certyfikat ukończenia szkolenia
 • Mentoring po szkoleniu
 • Ponad 60 zadań do samodzielnego wykonania
 • 5 godzin indywidualnych zajęć
 • Dostęp do kursu online expert (wkrótce)
ZAPISZ

Rabaty na szkolenia

Nie lubisz uczyć się sam? Zapisz minimum 2 osoby, a szkolenie będzie dla Was o 5% tańsze

Zapisz się minimum 21 dni przed szkoleniem, a będzie miało 5% niższą cenę

Jesteśmy szczęśliwi, że chcesz się rozwijać i chcemy Ci to ułatwić. Gdy skorzystałeś z choć jednego naszego szkolenia, każde następne będzie miało o 10% obniżony koszt

U nas nie ma żadnych kruczków, więc wszystkie promocje łączymy ze sobą w celu uzyskania najatrakcyjniejszej oferty

Wybierz dogodny termin

Miasto Wolne miejsca Data
Wrocław 2 z 6 3 i 4 listopada 2018
9:00-17:00
Wybierz termin
Wrocław 6 z 6 9 i 10 marca 2019
9:00-17:00
Wybierz termin
Cała Polska Zajęcia indywidualne
lub dla Twojej firmy
Dowolny termin Zapytaj
Przesuń palcem tabelę, by zobaczyć więcej informacji

Zapisz się już dziś

Imię i nazwisko

Adres email

Numer telefonu

Ilość osób

Opcja szkolenia

Data szkolenia

Skąd dowiedziałeś/aś się o szkoleniu?

Uwagi

Akceptuję regulamin:

Z baz danych przeszkoliliśmy już ponad 500 osób

Cześć, jestem Kamila i aktualnie studiuję finanse i rachunkowość na drugim roku oraz pracuję w banku. Przystąpiłam do kursu SQL z jednego powodu. Zainteresował mnie nim mój chłopak Tomek, który studiuje informatykę. Miał trochę kłopotów z zaliczeniem zajęć więc zdecydowałam się na to, aby go wesprzeć nie tylko dobrymi słowami, ale także czynami. I udało mi się to, zmobilizowałam go do dalszego działania! Jeżdżę na różnorodne szkolenia, więc mam porównanie. Mogę potwierdzić, że szkolenie u Krystiana było przeprowadzone w sposób profesjonalny, z humorem i dawką energii. Jeśli chodzi o materiały szkoleniowe, to zaangażowanie firmy było na wysokim poziomie. Ty musiałeś przynieść tylko długopis. Osobiście głównie bazuję na MS EXCEL, więc gdybym miała się dalej dokształcać, to na pewno wybrałabym tę firmę. Polecam wszystkim i każdemu z osobna. Pełna profeska.

Kamila

Cześć, jestem Łukasz i obecnie studiuję informatykę na drugim roku. Zdecydowałem się rozpocząć kurs SQL ponieważ swoją przyszłość chcę prowadzić w kierunku baz danych. Bazy danych poznałem na uczelni, a później indywidualnie uczyłem się w domu. Mimo wszystko czułem się niepewnie i bardzo trudno było mi uzyskać zamierzony efekt. Kolega polecił mi kurs SQLa w GeekON. Szkolenie prowadzone jest w sposób profesjonalny i bardzo ciekawy. Prowadzący dokładnie tłumaczy składnię, a samo szkolenie jest połączone z dużą ilością praktycznych zadań, które są rozwiązywane i analizowane w trakcie kursu. Tam po prostu nie dało się nudzić, a czas płyną bardzo szybko. Obecnie jestem po szkoleniu, z którego jestem bardzo zadowolony. Dowiedziałem się sporo na temat SQL, dzięki czemu poruszam się w nim znacznie lepiej, a zadania w pracy nie sprawiają mi większych problemów. Zdecydowanie polecam!

Łukasz

Na studiach miałem problem z bazami danych. Pomimo usilnych starań nie byłem w stanie przyswoić sobie materiału związanego z SQL’em. Gdy przyszła pora na trzecie podejście do zaliczenia zajęć na studiach, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Usłyszałem o kursie SQL od GeekON i poszedłem na szkolenie. Był to strzał w dziesiątkę. Trener podchodził do tematu bardzo profesjonalnie a ponadto na luzie. Grupa była mała, dzięki czemu Pan Brożek był w stanie wytłumaczyć każdemu materiał bardzo dokładnie, tak żeby wszyscy zrozumieli. Dodatkowo każdy posiadał własne stanowisko, komputer, materiały do pracy. Wystarczyło przynieść długopis i chęci do nauki. Bez problemu przyswoiłem podstawy SQL’a, co pozwoliło mi zaliczyć przedmiot na studiach. Nie żałuje żadnej minuty spędzonej na kursie.

Tomek

Lokalizacja

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie odbywają się szkolenia?
Szkolenia odbywają się we Wrocławiu w okolicach Rynku. Informację z dokładnym miejscem szkolenia otrzymasz od nas mailem i SMSem kilka dni przed szkoleniem.
Co muszę mieć zainstalowane na komputerze?
Komputer z potrzebnym oprogramowaniem będzie już czekał na Ciebie. Nie musisz brać swojego sprzętu ze sobą. Jedyne co potrzebujesz wziąć ze sobą to chęć zdobywania wiedzy.
Czy otrzymam fakturę VAT?
Tak. Jesteśmy legalnie działającą firmą i wystawiamy faktury VAT 23%. Podczas zapisywania się na szkolenie w uwagach podaj dane do faktury, wyślij do nas maila z informacją lub powiadom trenera podczas szkolenia o tym, że potrzebujesz fakturę.
Co muszę ze sobą zabrać na szkolenie?
Na szkolenie potrzebujesz zabrać ze sobą jedynie chęć do zdobywania wiedzy. Komputer z zainstalowanym oprogramowaniem, materiały szkoleniowe i pozostałe potrzebne rzeczy będą już na Ciebie czekały na miejscu.
Czy można koszt szkolenia rozłożyć na raty?
Niestety, nie oferujemy takiej możliwości.
Czy do kwoty podanej na stronie muszę doliczyć podatek lub inne koszty?
Kwota podana na stronie jest kwotą brutto. To znaczy, że ma wliczony podatek VAT. Nie ma żadnych ukrytych kosztów, dlatego kwota widniejąca w tabeli z porównaniem pakietów jest kwotą maksymalną jaką musisz zapłacić za szkolenie (nie są w niej uwzględnione zniżki).

Kontakt

Imię i nazwisko

Adres email

Numer telefonu

Temat

Twoje pytanie

GeekON Krystian Brożek
pl. Solny 15
50-062 Wrocław
NIP: 912 182 73 87

Dołącz do newslettera już dziś!
Bądź na bieżąco ze wszystkimi szkoleniami!