Instalacja MS SQL Server na Macu w 5 krokach
Mac Apple

Instalacja MS SQL Server na Macu jest naprawdę prosta i może odbyć się na kilka sposobów. Dzisiaj chciałbym przedstawić Ci jeden z najprostszych. Składa się jedynie z 5 prostych kroków. Czytaj dalej! ⬇️

1. Wybór narzędzia

Pierwszym krokiem będzie wybór narzędzia, które umożliwi połączenie z bazą danych i zarządzanie nią. Możesz skorzystać z Azure Data Studio, które jest narzędziem Microsoftu. Wpisujesz nazwę narzędzia w wyszukiwarkę Google i wybierasz trzecią pozycję. Następnie pobierasz je na Macbooka.

Krok 1
Krok 1.2

2. Wybór serwera

Na tym etapie potrzebujesz serwera, czyli miejsca, gdzie będzie znajdować się Twoja baza danych. Rejestrujesz się na bezpłatnym hostingu, który oferuje 30 MG, co na potrzeby nauki na pewno wystarczy. Nie będzie działać super szybko, ale spełni swoją rolę. Aby zdobyć bezpłatny hosting, wchodzisz na stronę somee.com. Oczywiście wybierasz opcję za $0.00. Następnie musisz zarejestrować się w somee.com.

Krok 2
Krok 2.2

3. Tworzenie użytkownika

Po stworzeniu konta masz już dostęp do bazy, jednak potrzebujesz jeszcze użytkownika, który będzie miał uprawnienia do tej bazy danych. Tworzysz więc użytkownika oraz hasło.

Krok 3

4. Tworzenie nowej bazy

Następnie przechodzisz do zakładki Databases i tworzysz nową bazę danych.

Krok 4

5. Podłączenie do serwera

Pozostało Ci jeszcze podłączenie do serwera. W tym celu kopiujesz parametry zaznaczonej poniżej linijki i przechodzisz do Azure Data Studio, w którym wklejasz skopiowaną wartość.

Krok 5
Krok 5.1

Następnie po kolei wypełniasz pola. W polu authentication type wybierasz SQL login. W polu database wybierasz bazę, którą wcześniej stworzyłeś. Na końcu klikasz conect i w ten sposób powinieneś podłączyć się do serwera. Pokażą Ci się wszystkie poszczególne opcje, typu tables czy views.

Krok 5.2

Na koniec możesz uruchomić skrypt. Prawym przyciskiem myszy naciskasz na tables, wybierasz new query i wklejasz skrypt, który utworzy bazę danych.

Gotowe! To nie takie trudne, co? 😉

A jeśli jesteś wzrokowcem i łatwiej przyswajasz rzeczy poprzez filmy wideo, zapraszam Cię do obejrzenia tego filmu, w którym tłumaczę i pokazuję, jak zainstalować MS SQL Server na Macu.

Zapisz się do newslettera!

Zobacz nasze kursy!

Szkolenia, które rozwiną Twoją wiedzę o SQLu i bazach danych. Dołącz do jednego z kursów, wybierając ten, który najlepiej pasuje do Twoich obecnych potrzeb.

Jesteś pracownikiem?

Namów swojego pracodawcę do naszych szkoleń i przekonaj się, że Twoje miejsce pracy zapewnia Ci ciekawe perspektywy i możliwość rozwoju!

Więcej wpisów na ten temat